Auditas Lietuvoje
Atsiradus privačioms įstaigoms atsirado ir nesąžiningi verslininkai. Jie tiesiog siekdami pritraukti lėšas parodydavo kartais net ypatingai gerus savo veiklos rezultatus. Valstybė siekdama kontroliuoti komercinių įmonių ir įstaigų veiklą pradėjo reglamentuoti jų kontrolę. Taip pat vidaus audito tarnybas įsteigė ir valstybinėse įstaigose ir įmonėse. Svarbiausios audito datos Lietuvoje yra 1994 m. liepos 5 d., kai buvo nurodytas visuose akcinėse bendrovėse privalomas auditinis tikrinimas ir 2000 m. vasario 7 d. kai nurodyta įsteigti vidaus audito tarnybas valstybinėse įstaigose ir įmonėse.
Dabartis
Šiuo metu auditą Lietuvoje atlieka Valstybės kontrolė, išorės ir vidaus auditoriai. Valstybės kontrolė išlaikoma tiesiai iš valstybės biudžeto, išorės auditorių darbą kontroliuoja Audito rūmai bet užmokestį gauną iš audituojamųjų, vidaus auditoriai išlaikomi iš tų pačių įstaigų lėšų, kurias jie audituoja.
Valstybės kontrolei be audito dar pavesta kontroliuoti asignavimų naudojimą.
Išorės auditoriai atlieka komercinių įmonių ir įstaigų auditą.
Vidaus auditoriai atlieka tik valstybinių įstaigų ir įmonių kuriuose jie dirba auditą. Valstybinėse įstaigose ir įmonėse vidaus audito tarnybų struktūra labai įvairi. Vienose įstaigose visų auditorių pagrindinį darbo vieta yra centrinėje įstaigos būstinėje, kitų tik didžiosios dalies darbuotojų darbo vieta centrinėje įstaigos būstinėje, dar kitose įstaigose didžioji dalis vidaus audito tarnybos darbuotojų pagrindinė darbo vieta pavaldžiose įstaigose ir įmonėse. Taip pat leidus steigti centralizuotas vidaus audito tarnybas išlieka aiški tendencija visus vidaus auditorius, net paliekant jų darbo vietas pavaldžiose įstaigose perkelti į tiesioginį steigėjo pavaldumą.