Buhalteriai šiais metais išliks tarp labiausiai geidžiamų ir ieškomų specialistų. Tai rodo Lietuvos darbo biržos paskelbto įsidarbinimo galimybių barometro 2013 metais Lietuvoje duomenys. Kvalifikuotų buhalterinės apskaitos darbuotojų itin trūks Vilniuje, kur įsikūrę daugiausiai verslo kompanijų, buhalterinės apskaitos įmonių.

Taip pat didelis jų trūkumas bus jaučiamas Šiaulių, Tauragės ir Utenos apskrityse.

Internetinės personalo atrankos kompanijos „CV-Online“ marketingo vadovės Ritos Karavaitienės teigimu, gero buhalterio reikės nuolatos, tad buhalterio profesija – viena tų, kuriai krizė beveik neturi jokios įtakos. „Galima sakyti, kad buhalterių profesija yra viena iš stabiliausių, kuriai įtakos nedaro ekonomikos svyravimai. Šios profesijos specialistų poreikis darbo rinkoje didelis. Finansų srities darbo pasiūlymai visuomet yra mūsų TOP 10 sąraše“, - sakė R. Karavaitienė.

Vilniaus kooperacijos kolegijos direktorius Jonas Jokubauskas pastebi, kad susidomėjimas buhalterinės apskaitos specialybe visuomet didelis.

 „Stodami jaunuoliai vis dažniau atsižvelgia į rinkos poreikius. Buhalterija - viena iš nedaugelio specialybių, kai net ir šiais metais įstojusieji yra beveik garantuoti, kad po baigę studijas nesunkiai susiras darbą. O mūsų kolegijoje studijos yra itin orientuotos ne tik į teorinį, bet ir praktinį mokymą. Tad baigusieji gali iš karto užimti laisvas darbo vietas“, - sakė Vilniaus kooperacijos kolegijos direktorius.

Kasmet buhalterines apskaitos studijas šioje kolegijoje vidutiniškai pasirenka po 90 jaunuolių.

R. Karavaitienės teigimu, darbo skelbimuose vienas iš svarbiausių reikalavimų buhalteriams – aukštasis išsilavinimas ekonomikos, finansų ar buhalterinės apskaitos srityse. „Darbdaviai be išsilavinimo dažniausiai reikalauja ir teisės aktų, reglamentuojančių buhalterinę apskaitą, mokesčius bei įmonės veiklą, išmanymo ir gebėjimo taikyti praktikoje.

Taip pat verslo apskaitos standartų išmanymo, kompiuterinio raštingumo, sugebėjimo dirbti bent su viena apskaitos programa, gerų anglų, rusų kalbų žinių, analitinio mąstymo. Iš asmeninių savybių reiktų paminėti sąžiningumą, iniciatyvumą, organizacinius sugebėjimus, komunikabilumą, gebėjimo ir noro savarankiškai dirbti ir mokytis komandoje“, - dažniausiai buhalteriams keliamus reikalavimus vardija „CV-Online“ marketingo vadovė.

Tai yra bendrovės pranešimas spaudai. Pranešimų spaudai turinio VersloSavaite.lt neredaguoja. Už pranešimo turinį atsako jį paskelbusi bendrovė.

VersloSavaite.lt//2013 03 20, 17:35